Konec kariéry? Na to je ještě brzy, vzkazuje Rosický a připravuje se na Euro

- Euro 2016 autor: Petr Widenka

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický ještě nehodlá pověsit kopačky na hřebík. Pro pětatřicetiletého záložníka, kterému v červnu vyprší smlouva s Arsenalem, je momentálně prioritou číslo jedna blížící se mistrovství Evropy ve Francii. Nové angažmá chce řešit až po skončení šampionátu.

Rosický během kvalifikačního utkání na ME proti Lotyšsku

Rosický během kvalifikačního utkání na ME proti Lotyšsku , zdroj: Profimedia

Za doprovodu spoluhráčů a šedesáti tisíců fanoušků v ochozech Emirate Stadium se Rosický minulou neděli definitivně rozloučil s červenobílým dresem Kanonýrů, který oblékal posledních deset let.

Ani dojemná rozlučka ale nemohla přebít hořkou pachuť další promaroděné sezony. Českého středopolaře dlouhé měsíce trápily problémy s kolenem, a když se v lednu konečně objevil v základní sestavě londýnského klubu v pohárovém utkání proti Burnley, stačilo devatenáct minut a zdravotnický personál Arsenalu musel znovu vyhlásit plnou pohotovost.

Poraněný stehenní sval připravil Rosického o zbytek klubové sezony. Ke konci ročníku sice bývalý hráč Dortmundu několikrát nastoupil v dresu juniorky, ale na povolávací rozkaz do 'áčka' čekal marně. A na nabídku nového kontraktu jakbysmet.

Euro jako odrazový můstek k novému angažmá

Český reprezentant však neklesá na mysli a o odchodu do fotbalového důchodu zatím nepřemýšlí. Nejčastěji se hovoří o jeho návratu do pražské Sparty, kde působil v letech 1998 až 2001. Před zkušeným záložníkem se ale otevírá celá paleta možností, včetně angažmá v zámoří nebo ve Spojených arabských emirátech.

Momentálně má však 'malý Mozart' plnou hlavu mistrovství Evropy ve Francii, které odstartuje už za necelý měsíc. Národní mužstvo se v základní skupině střetně se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem.

„Nemáme mužstvo nabité hvězdami, ale přesto věřím, že budeme nepříjemným soupeřem pro každého protivníka. Los nám přisoudil těžkou skupinu, nicméně náš tým je dostatečně kompaktní na to, aby si s tím dokázal poradit,“ řekl Rosický.

„O konci kariéry zatím neuvažuji. Chci se soustředit na Euro a podle toho, jak celý turnaj dopadne, se budou odvíjet moje další kroky,“ dodal v rozhovoru pro britský deník The Times.

Tagy: zranění Arsenal Londýn Česká fotbalová reprezentace Tomáš Rosický Euro 2016

Zdroje: Vlastní,metro.co.uk