Zatracená smůla! Byli jsme lepší, zoufá si trenér vyřazeného Německa

- Euro 2016 autor: knp

Trenér Joachim Löw je přesvědčený o tom, že Němci byli ve včerejším semifinále mistrovství Evropy lepší než domácí Francie a prohrát si nezasloužili. Úřadující mistry světa podle něj o postup do nedělního finále proti Portugalsku připravila pouze smůla.

Zoufalý Joachim Löw na německé střídačce během včerejšího duelu

Zoufalý Joachim Löw na německé střídačce během včerejšího duelu,zdroj: Profimedia.cz

Německo sice nastoupilo bez 3 hráčů základní sestavy – stopera Hummelse, záložníka Khediry a útočníka Gómeze, přesto mělo v 1. poločase v Marseille velkou převahu, ale bez gólového efektu. Francie naopak udeřila v nastavení z penalty a po přestávce znovu po chybě hostující obrany.

„Nebylo moc věcí, které bychom udělali špatně. Byli jsme lepší, bojovali jsme, ukázali jsme sílu, ale bohužel jsme dostali góly. Byla to smůla. Sami jsme měli dost šancí, ale neproměnili jsme je. Chybělo nám štěstí,“ posteskl si 56letý kouč.

„Na mistrovství Evropy v roce 2012 a na světovém šampionátu v roce 2010 jsme také vypadli v semifinále, ale v obou případech se soupeřem, který byl lepší než my,“ dodal Löw. „Tentokrát to ale nebyl ten případ. Hráči udělali všechno, co jsem po nich chtěl. Nemůžu jim nic vytknout,“ uvedl.

O verdiktu rozhodčího, který nařídil penaltu za Schweinsteigerovu ruku, nechtěl Löw spekulovat. „Nechci se o tom bavit, rozhodnutí sudích musíte respektovat. Nevím, jestli to bylo na penaltu. Ale jak šel do souboje, trefilo to jeho ruku. Byla to smůla,“ řekl Löw. „Nemůžeme si na to stěžovat, bylo to v pohybu, a ten někdy nemůžete kontrolovat. Stejně tak ale musíme říct, že takhle vysoko by ruka být neměla.“

Předpokládá, že Francie nebude mít s Portugalskem ve finále problém a získá 3. titul. „Když vyhrajete 2:0, zasloužíte si to. A myslím, že Francie vyhraje, protože má velmi dobrý tým, naopak Portugalci toho tady zatím moc nepředvedli,“ tipoval Löw.

Tagy: Euro 2016 Německá fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK