Velšané mění kvůli postupu plány. Gunter tak půjde bratrovi za svědka přes internet…

- Euro 2016 autor: knp

Znovu potvrdil, že je ve velšské sestavě mimořádným „úkazem“. Nejdražší hráč fotbalové historie Gareth Bale má díky působení v týmu vítěze Ligy mistrů Realu Madrid sebevědomí na rozdávání. A tak si na rozdíl od svých reprezentačních spoluhráčů neplánoval během mistrovství Evropy nic. I když byli Velšané na ME nováčkem a mnozí jim prorokovali konec po 3 zápasech.

Chris Gunter měl být už na cestě na bratrovu svatbu do Mexika, místo toho se připravuje na semifinále ME proti Portugalsku

Chris Gunter měl být už na cestě na bratrovu svatbu do Mexika, místo toho se připravuje na semifinále ME proti Portugalsku,zdroj: Profimedia.cz

Místo toho jsou „Draci“ v semifinále a mnozí jejich hráči teď musejí kvůli největšímu úspěchu v historii rušit plány, které si narýsovali s vidinou brzkého návratu. Například záložník Joe Ledley měl původně v úmyslu se v sobotu, den před finále, oženit. Trenér Chris Coleman měl být u porodu – jeho manželka Charlotte má každým dnem přivést na svět jejich 2. potomka. Nebo rodiče obránce Chrise Guntera, kteří nakonec dali semifinále přednost před svatbou dalšího syna v Mexiku.

Sám Gunter měl jít ve čtvrtek bratrovi za svědka, tuhle roli však zastane. Videopřenosem přes internet! „Asi si dokážete představit, že náš postup způsobil v plánech naprostý chaos,“ řekl. „Radši ani nemyslím na to, co by se stalo, kdybychom postoupili až do finále. To by se Mark asi rozvedl,“ usmál se.

A Bale? Ten naopak na nic jiného než na finále nemyslí. „Vždycky jsem věřil, že můžeme něco dokázat. Nebyl jsem jako ostatní, proto jsem si zaplatil dovolenou až od 11. července (den po finále),“ podotkl. Je přesvědčený o tom, že tým může přes Portugalsko postoupit do boje o zlato. „Když se podíváte na pohádkové příběhy Řecka nebo Dánska, proč bychom něco takového nemohli dokázat my?“ prohlásil. „Nepřijeli jsme sem jen do počtu. Máme nějaký cíl a myslím, že jsme zápas od zápasu lepší.“

Ramseyho chtěli omilostnit fanoušci peticí

V případě postupu do finále by se Bale rád potkal s Německem. Kvůli tomu, že před turnajem si z něj utahoval spoluhráč z Realu Toni Kroos. „Říkal, že ve Francii budeme jen na 3 zápasy, takže by bylo pěkné, kdybychom proti němu nastoupili ve finále,“ uvedl. „Postupu mezi nejlepší 4 si obrovsky vážím, je to velká čest. Ale nechci, aby to skončilo už teď. Chceme jít dál, bojovat a třeba se zapsat do historie,“ dodal.

Totéž si možná nejvíc ze všech přeje Aaron Ramsey. Tvůrce velšské hry totiž bude kvůli 2 žlutým kartám sledovat boj s Portugalskem jen z tribuny. „Jsem strašně moc zklamaný,“ řekl záložník, který dostal 2. žlutou kartu na turnaji za hraní rukou ve čtvrtfinále s Belgií (3:1). „Byla to automatická reakce, ale hned jsem věděl, že je zle. Je to škoda, protože jsem odehrál asi nejlepší zápas v životě. Ale v týmu máme dost hráčů, kteří mě můžou nahradit a dovést nás do finále,“ věřil.

Středopolař Arsenalu patří k nejlepším hráčům na turnaji a ve čtvrtfinále přihrál na 2 ze 3 velšských gólů. Se 4 asistencemi je tak spolu s Belgičanem Edenem Hazardem nejlepším nahrávačem turnaje. Není proto divu, že se na internetu dokonce objevila fanouškovská petice pro to, aby ho UEFA omilostnila. „Asi to bude pár dní trvat, než se vyrovnám s tím, že proti Portugalsku nemůžu nastoupit. Ale budu fandit jako o život. Budu prožívat každou přihrávku, povzbuzovat, jako bych byl na hřišti. Věřím, že si tady ještě jeden zápas zahraju,“ dodal Ramsey.

Tagy: Euro 2016 Velšská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK