Úžasná rudá party. Bronzovým Velšanům hráli na přivítanou i Manic Street Preachers

VIDEO - Euro 2016 autor: knp

Údajně až 200 000 fanoušků v pátek vítalo v Cardiffu bronzové hrdiny z Walesu, kteří se vrátili z mistrovství Evropy ve Francii. Výběr trenéra Chrise Colemana jel ulicemi plnými lidí z letiště autobusem s otevřenou střechou na stadion, kde se před 33 tisíci příznivců uskutečnil slavnostní ceremoniál.

Gareth Bale na plném stadionu kráčel spolu s ostatními po vzoru filmových hvězd po červeném koberci

Gareth Bale na plném stadionu kráčel spolu s ostatními po vzoru filmových hvězd po červeném koberci,zdroj: Profimedia.cz

Wales se představil na velkém turnaji poprvé od světového šampionátu v roce 1958 a na Euru startoval vůbec poprvé. Po výhře nad Slovenskem a Ruskem a prohře s Anglií postoupil z 1. místa skupiny do play off, kde nejprve vyřadil Severní Irsko a poté si poradil i s favorizovanou Belgií. Nestačil až v semifinále na Portugalsko.

„Je to neuvěřitelné, na tohle nikde nezapomenu,“ hlesla největší velšská hvězda Gareth Bale při pohledu na zaplněné ulice, v nich vlály stovky vlajek s rudým drakem. „Pro celou zemi to hrozně moc znamená, o to víc si toho vážím,“ přidal útočník Realu Madrid. „Už během turnaje jsme od rodin a kamarádů věděli, jak to lidé prožívají. Ale vidět to na vlastní oči, to je opravdu něco fantastického,“ přidal se záložník Aaron Ramsey.

O zážitek z návratu do vlasti nepřišel ani záložník Joe Ledley, který se ten den ženil na Ibize. Spoluhráči mu totiž cestu slavícím městem zprostředkovali prostřednictvím videohovoru. „Jsme hrozně pyšní na to, co jsme dokázali. Nikdy by nás nenapadlo, že to bude mít takový dopad,“ uvedl kapitán Ashley Williams.

Na závěr na stadionu vystoupila i kapela Manic Street Preachers, která před turnajem nahrála týmovou hymnu. Před 33 tisíci fanoušků ji v narážce na blížící se kvalifikaci mistrovství světa v roce 2018 zakončila slovy: „Uvidíme se v Rusku.“

A právě na šampionátu za 2 roky by se chtěl s týmem rozloučit trenér Coleman. „Jsem tady 7 let, to je hrozně dlouhá doba. Dám do toho všechno, moc bych chtěl postoupit. Ale ať už se na mistrovství světa dostaneme, nebo ne, bude to moje poslední tažení,“ prohlásil 46letý kouč.

Tagy: Euro 2016 Velšská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK