Trhací dresy. Doufám, že Puma nevyrábí i kondomy, rýpl si Švýcar Shaqiri

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 20. 6. 2016 18:41) - Euro 2016 autor: knp

Nevídané… Celkem 6 švýcarským fotbalistům se ve včerejším utkání s Francií na mistrovství Evropy roztrhl dres. Výrobce sportovního vybavení Puma, jenž jejich národní tým obléká, hodlá vyšetřit, jak je to možné. Bezbrankový duel přitom v žádném případě nebyl plný tvrdých soubojů nebo nečisté hry.

Granit Xhaka byl jedním ze 6 Švýcarů, jimž dres v zápase s Francií praskl. Paul Pogba (vpravo) tomu ale hodně napomohl

Granit Xhaka byl jedním ze 6 Švýcarů, jimž dres v zápase s Francií praskl. Paul Pogba (vpravo) tomu ale hodně napomohl,zdroj: Profimedia.cz

Už v 1. poločase se přesto museli za postranní čarou převléknout 3 švýcarští hráči. A protože pohledných akcí bylo v utkání vidět pomálu, největší pozornost poutaly právě potrhané červené dresy od Pumy a míč konkurenčního Adidasu, který po souboji Valona Behramiho s Antoinem Griezmannem praskl.

Zástupci německé firmy kroutili nechápavě hlavou. „Dresy roztržené během večerního zápasu… Něco takového jsme zažili poprvé. Celkem 5 týmů Puma odehrálo na tomto turnaji 10 zápasů, aniž by měly podobné problémy,“ uvedla v oficiálním prohlášení společnost.

A promptně přezkoumala materiál, z něhož byla švýcarská sada vyrobena. Došla k závěru, že byl nekvalitní. Další její klienti se prý vadných dresů bát nemusejí.„Použitý materiál byl vadný pouze pro omezený počet těchto dresů. Naše analýza ukázala, že byl poškozen během výroby, proto byla trika slabší,“ uvedla Puma.

V jejích dresech hraje i česká reprezentace. „Zkontrolovali jsme všechny ostatní naše dresy a můžeme všechny ujistit, že takový nešťastný incident se nebude opakovat,“ dodala.

Samotní Švýcaři si z neobvykle častého převlékaní dělali legraci. „Doufám, že Puma nevyrábí i kondomy,“ rýpl si záložník Xherdan Shaqiri.

Tagy: Euro 2016 Švýcarská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK