Tohle už asi neuvidíte. UEFA zakázala hráčům brát na ME děti na trávník!

- Euro 2016 autor: knp

Že by jako rodiče nebyli za své děti zodpovědní a nedokázali si je ohlídat? Vedení evropské fotbalové unie UEFA požádalo reprezentanty Francie, Německa, Walesu a Portugalska, aby případné vítězství v semifinále mistrovství Evropy neslavili na hrací ploše se svými potomky. Podle ředitele turnaje Martina Kallena to není bezpečné.

Velšan Neil Taylor se svými ratolestmi po výhře nad Belgií ve čtvrtfinále ME

Velšan Neil Taylor se svými ratolestmi po výhře nad Belgií ve čtvrtfinále ME,zdroj: Profimedia.cz

UEFA k takovému rozhodnutí dospěla poté, co svět obletěly fotky hráčů Walesu, jak se svými dětmi slaví čtvrtfinálové vítězství nad Belgií. „Jsme na mistrovství Evropy, ne na rodinné oslavě,“ prohlásil odlidštěně Kallen, podle kterého by děti fotbalistů mohli ohrozit fanoušci při vniknutí na hřiště nebo pořadatelé pracující s technikou.

A dalším výrokem vlastně odradil rodiny od návštěvy zápasů. „Stadion není nejbezpečnější místo pro malé děti. Jsou to hezké obrázky a nejsme zcela proti nim, ale opatrnost je na místě,“ přidal Kallen. „Čím dál častěji se stává, že rodinní příslušníci chtějí být s hráči na trávníku, ale někde musí být hranice. Dokážete si představit tu reakci, kdyby se něco stalo malým dětem? Co uděláte? Co řeknete? Proto musíme dodržovat určitá pravidla a na hřišti měli být jen lidé s příslušnou akreditací,“ prohlásil.

Navzdory tomu, že děti hráčů chodí na trávník po velkých zápasech už řadu let a že na Euru nebyli Velšané zdaleka jediní, a nikdy se žádnému nic nestalo. Samotní fotbalisté mají totiž ke svým dětem vřelejší vztah, než jaký nyní proklamuje bojácná UEFA…

Tagy: děti Euro 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK