Ta penalta se mnou zůstane až do smrti, obává se 'hopkající Ital' Zaza

VIDEO - Euro 2016 autor: knp

Italský útočník Simone Zaza tuší, že si v sobotu neproměněnou penaltou ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu zadělal na celoživotní průšvih a posměch. Útočník, jenž přišel na hřiště právě kvůli rozstřelu, ale nakonec se stal jedním ze 7 exekutorů, kteří svůj pokus nedali, se za své selhání omluvil. Italové nakonec prohráli v pokutových kopech 5:6 a vypadli.

Simone Zaza po zahozené penaltě

Simone Zaza po zahozené penaltě,zdroj: Profimedia.cz

Zaza sice neselhal v rozhodujícím okamžiku, na řadu šel už na začátku rozstřelu, zato způsob, jakým kopl, byl k smíchu. K míči cupital drobnými krůčky, načež míč napálil vysoko nad. Kvůli tomu se stal terčem mnoha vtípků na sociálních sítích, jeho pohyb byl například připodobňován ke koni, rackovi, kachně, malému batoleti či tanečnímu stepu…

Forvard Juventusu se hájí tím, že jeho bizarnost není žádnou novinkou. „Vždycky jsem kopal penalty takhle a byl jsem přesvědčen o tom, že dám gól. Poslal jsem Manuela Neuera na opačnou stranu, ale bohužel míč letěl příliš vysoko,“ řekl nešťastník.

„Neproměnil jsem nejdůležitější pokutový kop v kariéře a bude to se mnou po zbytek života. Omlouvám se, že jsem Italy zklamal. Bude to těžké, ale musím to překonat. Chci, aby fanoušci věděli, že jsme tam nechali všechno,“ prohlásil 25letý reprezentant.

Tagy: penalta Euro 2016 Italská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK