Sedm věcí, které nejspíš nevíte o konečně zlatém CR7

- Euro 2016 autor: knp

Po 12 letech úsilí se dočkal a má vysněnou trofej s národním týmem. Cristiano Ronaldo je v posledních týdnech velkým tématem. To, že je s ročním výdělkem 88 milionů dolarů (2,1 miliardy korun) nejlépe placeným sportovcem světa, a mnohé další asi znáte. Ale o čem se tolik nemluví?

Cristiano Ronaldo už nemusí o 1. triumfu v národním týmu jen snít

Cristiano Ronaldo už nemusí o 1. triumfu v národním týmu jen snít,zdroj: Profimedia.cz

Jméno matky jeho syna je…

…to by taky svět zajímalo. Jeho chlapci je letos už 6 let, ale s kým ho má, nikdo netuší. Matkou je údajně servírka či studentka z Ameriky, každopádně Ronaldo jí zaplatil v přepočtu 300 milionů korun za to, že mu dítě porodí, vzdá se na něj práv a zůstane v anonymitě. Ona toho rozhodnutí už prý lituje a svého syna chce vidět, malý Cristiano se zase ptá, kde je máma… Vychovávají jej Ronaldovy sestry a matka. Neobvyklý model jen podporuje dohady o tom, jestli není Cristiano homosexuál. Zvlášť, když v prosinci unikly zprávy o tom, že z Madridu až 4x týdně létá do Maroka za jedním boxerem…

Kdo má víc trofejí? On, nebo Messi?

Ronaldo vyhrál na 150 nejrůznějších pohárů a ocenění, překonal desítky rekordů. Těch velkých trofejí (s národním týmem, mistr ligy, vítěz evropského nebo domácího poháru, mistrovství světa klubů) má 20, Messi ovšem o 2 víc. A není pravda, že by Argentinec s národním týmem nic nevyhrál. Zlato s ním získal na mistrovství světa hráčů do 20 let a na olympijských hrách.

Narodil se na ostrově

Konkrétně na Madeiře, kde vlastní i jednu ze svých rezidencí. Jeho rodina s ním ale žije ve společném domě v Madridu. Na ostrově najdete Ronaldových stop víc než dost. Má zde vlastní muzeum i obří sochu. Váží 800 kilogramů, měří 240 centimetrů a vyvolala spoustu kontroverzí kvůli poněkud štědrému ztvárnění hráčova rozkroku…

Ronaldo, socha, Madeira

Ronaldo živý s rodinou i vysochaný v nadživotní velikosti,zdroj:Twitter

Proč nemá ani jedno tetování?

Je to něco jako úkaz: fotbalista bez tetování? A ještě ten, který je považován za největšího „modela“? Dokonce pod svou přezdívkou CR7, kde iniciály jeho jména doplňuje číslice, kterou nosí od nepaměti na dresu, má už vlastní módní značku. Pod ní by měl také otevřít vlastní síť hotelů. Ale „kérku“, kterou má dokonce i „suchar“ Messi? Ani nápad! Pak by totiž nemohl půl roku darovat krev a na odběry chodí pravidelně. Už 6 let je také registrován jako dárce kostní dřeně.

"Trestňáky" na velkých akcích vůbec neumí

I když je možná nejobávanějším exekutorem trestných kopů, které zahrává velmi specificky a unikátně (míč rychle vystoupá do výšky a pak prudce klesá, přičemž dráha jeho letu je rovná), na velkých turnajích se mu absolutně nedaří. Statistikové mu během kariéry napočítali na mistrovství světa nebo Evropy už 41 střel z přímých kopů, přesto z nich nedal jeden jediný gól! K tomu na letošním Euru zahodil penaltu proti Rakousku…

Proč vůbec nepije alkohol?

Odpověď najdete v rodině. Jeho otec José Dinis Aveiro byl totiž alkoholik, na selhání jater zemřel v pouhých 52 letech. To bylo Ronaldovi pouhých 20. A když o něm v roce 2008 napsal britský list Daily Mirror, že v jednom nočním klubu pil jako duha v době, kdy se dával dohromady po zranění, Ronaldo deník zažaloval. A soud vyhrál. Stejně jako se měsíc po otcově smrti zbavil obvinění ze znásilnění, kvůli němuž byl dokonce zadržen.

Zranění z finále ho vyřadí na měsíce

Zranění, s nímž se 2x pokoušel ve finále Eura pokračovat, nebylo žádnou prkotinou. Podle předběžné diagnózy si zřejmě natrhl přední zkřížený vaz v koleně. Pokud tento verdikt potvrdí další vyšetření, čeká Ronalda pauza až 4 měsíce. Pokud by byl vaz jen natažený, do hry by se mohl vrátit do 8 týdnů. Jistě tak přijde o Superpohár UEFA proti Seville i o start španělské ligy na konci srpna. V horším případě by začal znovu hrát nejspíš až v říjnu.

Tagy: Cristiano Ronaldo Euro 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK