Sázkaři jsou v extázi. Za milionové výhry během ME vděčí Slovákům

- Euro 2016 autor: knp

Vklady na fotbalové Euro překonaly u sázkových kanceláří v Česku za necelé 3 týdny šampionátu obdivuhodnou hranici 1,5 miliardy korun. Tipsport a Fortuna pokořily hodnoty z dosud rekordního mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii. A sázkaři rozhodně společnosti jen nedotují, naopak několika z nich se povedly milionové trefy!

Vítězná rána Marka Hamšíka do ruské sítě

Vítězná rána Marka Hamšíka do ruské sítě,zdroj: Profimedia.cz

Objemy vložených peněz akci od akce rostou. „Náběry už přesáhly 700 milionů korun, takže Euro pro nás bude skutečně rekordní z pohledů srovnatelných akcí jako šampionáty ve fotbale nebo hokeji,“ řekl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Při rekordním MS v Brazílii přijal Tipsport vklady zhruba za 600 milionů korun.

Rekordní půlmiliardovou hodnotu ze stejné akce překonala také Fortuna. „Objemy vkladů aktuálně dosahují zhruba 600 milionů korun. Šampionát je tedy podle očekávání rekordní akcí. Navíc úroveň mistrovství světa v Brazílii byla dosažena už po základních skupinách,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Chance zatím přijala sázky za 125 milionů korun. „Měli bychom tedy naplnit očekávání, odhad sázek na celé Euro je 150 milionů,“ uvedla mluvčí společnosti Markéta Světlíková. Rekord z MS 2014 je u Chance o 50 milionů Kč vyšší.

Slováci vydělali sázkaři za důvěru 1,2 milionu!

V souboji se sázkaři podle Šraina zatím vedou bookmakeři. „Mistrovství začalo sice lépe pro sázkaře, během základních skupin se ale situace vyrovnala. A i díky několika překvapením ve vyřazovací části jsou nyní v plusu sázkové kanceláře,“ uvedl. „Z 10 nejvíc sázených utkání jich 7 vyšlo dle očekávání. Zlobivým týmem na tiketech je nyní hlavně Island. Zatímco proti Anglii jej pasovalo na vítězství 10% sázkařů, před soubojem s Francií už to zřejmě bude kolem 20%,“ přidal Hadrava.

Dosud nejvyšší výhru eviduje Tipsport, kde si klient vsadil na výhru Slovenska nad Ruskem (2:1) v kurzu 3,4:1 půl milionu korun. A vyhrál 1,2 milionu čistého! Přiblížil se mu jiný odborník ve Fortuně, který na jednom tiketu uhodl, že v zápasech Francie – Albánie (2:0) a Rumunsko - Švýcarsko (1:1) padnou maximálně 2 góly a v utkání Rusko - Slovensko (1:2) naopak správně předpokládal, že budou minimálně 3. Za 150.000 korun bral 1,032 milionu!

Šampionát pokračuje od čtvrtka do neděle čtvrtfinálovými duely, finále je na programu v neděli 10. července. Největšími favority v očích sázkových kanceláří zůstávají Francie (4:1) a Německo (4,1:1), kterým se přibližují Belgie (5,2:1), Itálie (7,9:1) a Portugalsko (8,1:1). Nejlepším střelcem by se měl stát podle bookmakerů Francouz Antoine Griezmann (4:1), velké šance mají podle nich i Portugalec Cristiano Ronaldo, Velšan Gareth Bale (oba 7:1), Belgičan Romelu Lukaku (8,5:1) a Němec Mario Gómez (9:1).

Tagy: Euro 2016

Zdroje: ČTK