Ronaldo vs. Bale. Hvězdy Realu Madrid se večer utkají o finále ME

- Euro 2016 autor: knp

Dva nejdražší hráči fotbalové historie proti sobě. Anebo také parťáci z útoku Realu Madrid. Dnes však soupeři: Portugalec Cristiano Ronaldo a Velšan Gareth Bale se večer utkají o místo ve finále mistrovství Evropy.

Cristiano Ronaldo a Gareth Bale: kamarádi z Realu a dnešní soupeři

Cristiano Ronaldo a Gareth Bale: kamarádi z Realu a dnešní soupeři,zdroj: Profimedia.cz

Proto nyní fotbalovým éterem znějí otázky: kdo z nich je vlastně lepší? Bale zůstává skromný. Ke svému dnešnímu protivníkovi vzhlíží zespoda a s úctou. „Cristiano je skvělý, spolu s Messim nastavují laťku všem fotbalistům,“ uvedl. „Každý sice mluví o tom, že proti sobě bude hrát Bale s Ronaldem, ale není to tak. Bude to souboj 2 mužstev v semifinále, 11 proti 11. Hlavní hvězdou je vždycky tým,“ dodal.

Média referují o tom, že se ti 2 mimo hřiště spolu vůbec nebaví. V tréninkovém centru ve Valdebebas jídávají daleko od sebe, textovky si neposílají. Ronaldo však mluví jinak. „Wales je velký tým, ne jen můj přítel Bale. Na Euru ukázal velkou kvalitu, pro mě není překvapení, že je v semifinále,“ prohlásil útočník, jenž prý před turnajem Baleovi volal. „Popřáli jsme svým týmům štěstí.“

Před 3 lety prý měl radost, když vedení Balea do Realu přivedlo. Sám ho byl přivítat na parkovišti, jakmile poprvé přijel na stadion. Postupem času se podle jeho slov z něj díky Velšanovi stal lepší hráč, a když byl v minulé sezoně Bale zraněn, Ronaldo si posteskl, že zápasy jsou pro něj bez Velšanovy přítomnosti daleko těžší.

Bale má v Realu dokonce tak výsadní postavení, že za ním před Eurem přijel z Madridu do Francie klubový fyzioterapeut! „Byl jsem v sezoně párkrát zraněný, a protože jsem nikdy potom nehrál na žádném turnaji, chtěl jsem si být jistý tím, že jsem naprosto fit,“ vysvětlil Bale.

Jeho krajan Hal Robson-Kanu má v otázce Ronaldo vs. Bale jasno. „Messi a Ronaldo jsou absolutně z jiného fotbalového světa. Ale my máme Garetha, a ten je lepší než oba.“ Večer se ukáže…

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale

Cristiano Ronaldo (vlevo) a Gareth Bale v předzvěsti epického duelu,zdroj:Daily Mail

A duel týmů jako takových? Portugalci zatím všech 5 zápasů na turnaji remizovali, to je unikát. Nyní však mají obavy o zdravotní stav šéfa obrany Pepeho, jenž zmeškal předzápasový trénink kvůli problémům se stehnem. Určitě se budou muset obejít bez potrestaného defenzivního středopolaře Williama Carvalha, jehož by měl nahradit Danilo. Velšané mají s absencemi větší potíže, protože jim kvůli kartám vypadli stoper Ben Davies a především klíčový záložník Aaron Ramsey. Toho nejspíš zastoupí Jonathan Williams.

Wales ve čtvrtfinále famózně otočil duel s Belgií, Bale s výkonem přesto nebyl spokojený. „To úplně nebudu nikdy. Vždycky je co zlepšovat,“ prohlásil. Joe Allen ho doplnil: „Nikdy bych si nemyslel, že budeme v semifinále, předpokládal jsem, že už budeme doma. Ale proti Belgii jsme ukázali, že jsme tu zaslouženě. To samé chceme předvést proti Portugalsku. Aby nás někdo zastavil, bude muset odvést mimořádný výkon.“

Zatímco Wales je prvním nováčkem Eura od roku 1992, který se probojoval až do semifinále, Portugalsko se mezi poslední 4 týmy ME dostalo už popáté. Z předchozích 4 účastí ale 3x vypadlo, byť pokaždé až v prodloužení nebo po penaltách. Kvůli nevýrazným výkonům ve Francii čelí tým kritice. „To nás ale o to víc motivuje. Myslím, že jsme tu ještě nepředvedli své maximum, věřím, že to dokážeme právě v tomhle zápase. Je hezké, že si na nás Wales věří, ale my na něj také,“ řekl portugalský záložník Danilo.

Postup Walesu jeho tým prý nepřekvapil. „Stačí se podívat na jejich výsledky v kvalifikaci, v níž zvítězili a remizovali s Belgií. Jsou skvěle organizovaní a mají trenéra, který přesně ví, co od týmu chce. Naprostá většina jejich hráčů hraje v Anglii. Mají skvělého týmového ducha a na hřišti nechávají vše. Neexistuje pro ně na trávníku žádné zítra,“ upozornil portugalský trenér Fernando Santos, jenž se vyjádřil k hodně skloňovanému duelu tahounů obou týmů. „Souboj Ronalda s Balem tenhle zápas nerozhodne,“ předpověděl.

Tagy: Cristiano Ronaldo Euro 2016 Portugalská fotbalová reprezentace Velšská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK