Ronaldo se obul do Islanďanů: bod si nezaslouží, předvedli jen svou malost

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 15. 6. 2016 16:10) - Euro 2016 autor: knp

Arogantní k výkonu soupeře byl po včerejší remíze 1:1 s Islandem v Saint-Étienne portugalský kapitán Cristiano Ronaldo. Fotbalisté nováčka mistrovství Evropy si podle hvězdy Realu Madrid bod nezasloužili, protože jen bránili a nechtěli vůbec hrát.

Aron Gunnarsson po zápase utěšuje Cristiana Ronalda

Aron Gunnarsson po zápase utěšuje Cristiana Ronalda,zdroj: Profimedia.cz

„Nepokusili se vůbec o nic,“ prohlásil Ronaldo. „Jen bránili, bránili, bránili a hráli na protiútoky. A nakonec měli štěstí,“ uvedl 31letý útočník, který nastoupil ke 127. utkání za reprezentaci a vyrovnal tím rekordní bilanci Luíse Figa.

Portugalsko vedlo díky gólu Naniho z 1. poločasu, po přestávce ale vyrovnal Birkir Bjarnason. „Měli jsme vyhrát, ale i tak to zvládneme. Když jsem viděl, jak slaví remízu, měl jsem pocit, že šampionát vyhráli,“ uvedl nabubřele Ronaldo. „Bylo to neuvěřitelné. Jen bránili… Podle mě předvedli malost, se kterou na turnaji nemůžou nic dokázat,“ dodal.

Jeho reakce na remízu udělala hráčům Islandu radost. „Jsme malý ostrov v Atlantickém oceánu a uhráli jsme s nimi bod. Ronaldo neumí prohrávat, o to je to pro nás sladší. Právě tyhle komentáře jsou důvodem, proč Lionel Messi bude vždycky o krok před ním,“ rýpl si obránce Kári Árnason.

Tagy: Euro 2016 Portugalská fotbalová reprezentace Islandská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK