Reprezentace odletěla do Francie. Hlavně se nevrátit po 3 zápasech, přejí si hráči

- Euro 2016 autor: knp

Čeští fotbalisté dnes hodinu před polednem odletěli z Prahy na mistrovství Evropy do Francie. Na palubě letadla byl kompletní tým včetně Bořka Dočkala, který ještě doléčuje zranění z přípravného utkání s Ruskem. Do Tours, kde bude mít výběr trenéra Pavla Vrby svou základnu, výprava dorazila krátce před jednou hodinou odpoledne. V podvečer už čeká národní tým první trénink v Tours.

Daniel Kolář (v popředí) a Jaroslav Plašil na pražské Ruzyni při dnešním odletu

Daniel Kolář (v popředí) a Jaroslav Plašil na pražské Ruzyni při dnešním odletu,zdroj: Profimedia.cz

Tým vyprovázelo do Francie sluníčko a dobrá nálada. „Měl jsem problém se zabalit, takže doufám, že mi do kufrů nikdo neťukne, protože by se nejspíš rozpadly,“ smál se brankář Tomáš Vaclík, který si vedle herní konzole a podobných obvyklých věcí vzal i vlastní sladkosti. „Něco sice máme vždycky v kabině, ale já mám rád Haribo, tak jsem si vzal bonbony,“ dodal.

Na Terminálu 3 ruzyňského letiště Václava Havla, který je určen především pro soukromé lety, se reprezentanti těsně minuli s majitelem fotbalové Sparty Danielem Křetínským.

V Tours už je pro ně přichystaný hotel Clarion Chateau Belmont, který jim bude celý k dispozici, a také tréninkové hřiště místního druholigového celku. „Viděli jsme, jak to tam vypadá a jak nás to tam bude vítat. Příletem to vlastně všechno teprve začne,“ řekl obránce Michal Kadlec.

Čeští fotbalisté se představí už na 6. evropském šampionátu od rozdělení Československa. Turnaj pro ně začne v pondělí v Toulouse, kde se utkají s obhájcem titulu Španělskem. V základní skupině mají ještě Chorvatsko a Turecko. Cílem je postup ze skupiny, přičemž do osmifinále se dá projít i ze 3. míst.

„Věřím, že to zvládneme a nepojedeme po 3 zápasech domů,“ doufal Vaclík. „Přál bych si postoupit ze skupiny, pak už se může stát cokoliv. Je to turnaj, jakýkoliv tým může chytit vlnu, a když se k němu přikloní štěstí, může to dopadnout dobře. Ale jako úspěch bych bral postup ze skupiny,“ prohlásil.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: ČTK