První nezapomenutelný moment Eura: nepřátelé Maradona a Pelé se usmířili!

- Euro 2016 autor: knp

Nadávali si do homosexuálů a feťáků. Dlouhé roky spolu nemluvili. A hle – největší fotbalové legendy historie Pelé a Diego Maradona si v Paříži před zahájením evropského šampionátu padly kolem krku! A dokonce mluví o přátelství…

Diego Maradona (vlevo) v objetí s Pelém

Diego Maradona (vlevo) v objetí s Pelém,zdroj: Profimedia.cz

K usmíření došlo během včerejšího exhibičního duelu 5 na 5 (akce symbolicky nesla název Zápas přátelství) před Královským palácem v Paříži, jehož se den před začátkem Eura zúčastnily další bývalé hvězdy Ronaldo, Clarence Seedorf, Fernando Hierro či Rio Ferdinand.

Maradona zahodil masku chvastouna a o Pelém mluvil konejšivě. „Je skvělé, že je zdravý a mohl přijet,“ řekl na adresu brazilské ikony, která za poslední rok podstoupila 5 operací. „Jsem šťastný, že se mu daří dobře. Měli bychom zůstat navždy přáteli, sporů už bylo dost,“ vyzval 55letý světový šampion z roku 1986 poté, co se s o 20 let starším Brazilcem objali.

Dlouholeté spory jako by nikdy neexistovaly. „Chci Pelému poděkovat za to, kým je a navždy zůstane. Potřebujeme ikony jako on,“ doplnil Maradona, jenž byl v minulosti s 3násobným mistrem světa na kordy.

Opakovaně o něm například prohlásil, že je homosexuál. Pelé zase označil svého konkurenta v anketách o post nejlepšího fotbalisty historie za špatný vzor pro mládež kvůli tomu, že užíval drogy. „Toto je okamžik usmíření. To, co děláme, je kvůli míru a jednotě. Chci poděkovat svému příteli Maradonovi za tuto příležitost,“ prohlásil Pelé.

Tagy: Euro 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK