Piquého jsem měl mít já, doznal po 2 dnech od porážky David Lafata

- Euro 2016 autor: knp

Po 2 dnech od porážky se Španělskem v úvodním zápase českého týmu na mistrovství Evropy ve Francii se k chybě, z níž v 87. minutě padl jediný gól zápasu z hlavy Gerarda Piquého, přihlásil střídající David Lafata. Pojmenoval tak to, co bylo vlastně zřejmé z opakovaných záběrů. Právě kanonýr pražské Sparty měl totiž Piquého hlídat.

David Lafata (vpravo) už jen sleduje střílejícího Piquého

David Lafata (vpravo) už jen sleduje střílejícího Piquého,zdroj: Profimedia.cz

Národní tým si situaci podrobně rozebral na videu. Ještě předtím včera popsal stoper Roman Hubník gólovou akci takto: „Bylo to po standardce, kdy tam zůstali oba stopeři. Já měl v tu chvíli Ramose, který byl na zadní tyči a křičel jsem na kluky, že tam mají záda. Iniesta nacentroval tak, že Piqué byl volný a skóroval.“

Analýza v klidu u videa, oblíbená disciplína kouče Pavla Vrby, přinesla hráčům úplné jasno. „Byla tam série chyb, říkal trenér. Já měl mít Piquého, možná měl být trošku víc pod tlakem i (centrující) Iniesta,“ řekl dnes Lafata.

Trenér Pavel Vrba mu chybu nijak ostře nevyčítal. „To ne. My jsme si rozebrali, co pro to každý mohl udělat, kde se stala chyba… Tím se to uzavřelo a teď už se soustředíme na Chorvaty,“ dodal sparťanský kanonýr.

Už na hřišti mu blesklo hlavou, že selhal. „Věděl jsem, že Piqué byl můj. Šel jsem po tom odkopu do pozice, oni to přehráli znovu a pak jsem ho už nestačil pořádně najít. To je fotbal. To je tak, když se někdo dostane do špatného vápna,“ hořce se pousmál Lafata, jenž je zvyklý řádit v soupeřově šestnáctce.

Z porážky už se prý tým oklepal. „Není důvod, aby pohoda nebyla. Že jsme prohráli se Španělskem, to každého mrzí, ale turnaj tím nekončí. Máme další 2 zápasy na to, abychom dosáhli toho, proč jsme sem přijeli. Není důvod propadat panice,“ prohlásil 34letý útočník.

Zatímco Češi na úvod prohráli, Chorvatsko porazilo Turky 1:0. „Musím říct, že se mi hodně líbili. Vypracovali si hodně šancí, asi 3x trefili tyč. Výsledek mohl být výraznější. Doufejme, že si to vybrali a my proti nim podáme jiný výkon a zvítězíme,“ věřil.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: ČTK