Nepříjemný večer: Němci se vracejí na stadion, na němž nedávno zažili terorismus

- Euro 2016 autor: knp

Němečtí fotbalisté se budou muset při večerním utkání mistrovství Evropy s Polskem vyrovnat i s nepříjemnou vzpomínkou. Hraje se totiž na stadionu Stade de France v Paříži, před kterým loni v listopadu proběhl teroristický útok právě při utkání Francie s Německem.

Němci opouštějí trávník po listopadovém zápase s Francií, během nějž vybuchla bomba a zabila desítky lidí

Němci opouštějí trávník po listopadovém zápase s Francií, během nějž vybuchla bomba a zabila desítky lidí,zdroj: Profimedia.cz

Svěřenci trenéra Joachima Löwa tehdy museli na stadionu strávit celou noc. „Samozřejmě nám to vrací vzpomínky a mysleli jsme na to. Ale nikdo z nás se v ohrožení necítí. Naše koncentrace patří jen samotnému utkání,“ řekl kouč Löw před zápasem.

Stejně k utkání přistupují i samotní hráči, kteří listopadový útok zažili. „Samozřejmě strávit noc v šatně, když nevíte, co se děje venku, není příjemná vzpomínka. Ale tehdy nás to i stmelilo. Teď tu jsme proto, abychom si došli pro vítězství a postup,“ uvedl obránce Shkodran Mustafi.

„Nebyl to příjemný zážitek, ale ani tehdy jsme se necítili v ohrožení. Spíš jsme byli myšlenkami u obětí. A ani teď necítíme nějaké nebezpečí,“ dodal záložník Sami Khedira.

Při listopadových útocích na Paříž teroristé zabili 130 lidí a stovky dalších zranili. Z toho 3 při 3 výbuších před stadionem, kde se atentátníci odpálili poté, co se nedostali přímo do ochozů. Utkání, během nějž byly výbuchy zřetelně slyšet, se tehdy sice dohrálo, ale fanoušci i hráči pak museli zůstat několik hodin na stadionu.

Tagy: Euro 2016 Německá fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK