Největší fešáci Eura? Češi! Obdiv sklízejí i v Anglii

- Euro 2016 autor: knp

Do evropského šampionátu ve Francii sice Češi vstoupí až v pondělí, přesto už na sebe dokázali strhnout velkou pozornost. Zaujali slušivými obleky a třeba bývalá anglická hvězda obránce Rio Ferdinand je na sociální síti označil za vůbec nejlépe oblečený tým turnaje.

Čeští fotbalisté na včerejší návštěvě u starosty Tours

Čeští fotbalisté na včerejší návštěvě u starosty Tours,zdroj: Profimedia.cz

Díky jeho tweetu se vlastně začalo o eleganci Rosického a spol. v Evropě mluvit. Ferdinanda zaujala fotka českého týmu z odletu z Ruzyně na Instagramu natolik, že ji sdílel na svém profilu na Twitteru a do tweetu napsal: „Češi – nejlépe oblečený tým Eura.“ Během pár dní se i díky upozornění někdejší opory Manchesteru United počet „lajků“ vyšplhal na 19.200.

Rio Ferdinand tweet

Tweet Ria Ferdinanda,zdroj:Twitter

Čeští reprezentanti vyrazili na turnaj v elegantním letním obleku z kolekce Stones. Skládá se z modrého saka, béžových kalhot a bílé košile, k tomu jsou světlé boty. Pochvala z Anglie, domoviny gentlemanů, potěší o to víc.

V reakcích na příspěvek se objevila ironická poznámka, zda se jedná o námořní posádku, ale v drtivé převaze jsou obdivné reakce. „Sluší jim to tolik, že si je museli vyfotit i piloti,“ podotkl jeden z anglických fanoušků.

Samotní fotbalisté jsou také nadšeni. „Je to příjemné oblečení. Kdo to vybíral, zaslouží pochvalu,“ vyzdvihl brankář Tomáš Vaclík, kterého ocenění od bývalého kapitána anglické reprezentace stejně jako spoluhráče velmi potěšilo. „Myslím, že jsem to retweetoval jako první,“ usmál se. „Vtípky nepadají, jsme rádi, že se oblečení ujalo a že se líbíme,“ dodal gólman Basileje.

Ferdinandův kompliment je pro reprezentaci o to cennější, že někdejší stoper je považován za módního experta a dokonce má svou značku oblečení. „Je to samozřejmě příjemné, že nás takhle vyhlásil. Samozřejmě pro turnaj samotný to nějaký větší význam nemá, ale aspoň v něčem jsme první,“ usmál se záložník David Pavelka.

Hráči budou v oblecích během Eura cestovat do dějišť zápasů ze své základny v Tours a už se těší, až je zítra před odletem k souboji se Španělskem v Toulouse zase budou mít na sobě. „Musím říct, že je mi tenhle styl oblékání příjemný. Rád se obléknu hezky, trošku slavnostněji. Mám radost z toho, že se to takhle povedlo,“ ocenil Pavelka. „Jsme rádi, že nám to v oblecích tak sluší a těšíme se, až v nich zase pojedeme,“ doplnil jej třetí gólman Tomáš Koubek.

Fotbalisté tak do puntíku splnili jedno z hesel, která mají napsaná na motivační zdi v hotelu v Tours, kde při Euru bydlí. Stojí tam: „Nemusíš bejt nejlepší, hlavně když si nejhezčí!“. Tak snad se nestanou jen hezkou ozdobou turnaje…

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: Vlastní,ČTK