Nejlepším hráčem ME byl zvolen poražený Griezmann. Kdo je v ideální sestavě turnaje?

- Euro 2016 autor: knp

Nikdo z vítězných Portugalců, ale útočník Antoine Griezmann z týmu poraženého finalisty Francie byl vyhlášen nejlepším hráčem mistrovství Evropy. V ideální sestavě turnaje figurují 4 hráči z celku nových šampionů. V obou kategoriích rozhodovala třináctka expertů UEFA.

Antoine Griezmann (druhý zleva) byl dnes spolu s celým francouzským týmem pozván na oběd k prezidentovi Francoisovi Hollandemu

Antoine Griezmann (druhý zleva) byl dnes spolu s celým francouzským týmem pozván na oběd k prezidentovi Francoisovi Hollandemu,zdroj: Profimedia.cz

Teprve 25letý Griezmann odehrál velmi povedené mistrovství. Útočník Atlética Madrid v 7 zápasech zaznamenal 6 branek a stal se králem střelců, navrch si připsal ještě 2 asistence. Blýskl se hlavně v semifinále proti Německu a v osmifinále s Irskem. V obou zápasech dal všechny góly svého týmu a zajistil mu výhry 2:0 a 2:1. Ve finále se ale neprosadil a musel s Francií překousnout porážku 0:1 po prodloužení.

V ideální sestavě turnaje jsou pouze hráči z týmů, které se dostaly do semifinále. Největší zastoupení má čerstvý evropský šampion Portugalsko. Experti UEFA vybrali do ideální sestavy brankáře Ruie Patrícia, obránce Pepeho, Raphaëla Guerreira a kapitána Cristiana Ronalda.

O hráče méně má v All stars mistrovství Německo, které zastupují obránci Joshua Kimmich s Jeromem Boatengem a záložník Toni Kroos. Z týmu stříbrných medailistů zaujal odborníky Griezmann a ofenzivní záložník Dimitri Payet, Wales reprezentují středopolaři Joe Allen a Aaron Ramsey.

„Vybrali jsme dominantní střední obránce, krajní beky, kteří umějí bránit i útočit. Pak jsme zvolili hluboko hrající záložníky, kteří umějí ovládat hru, a flexibilní a kreativní útočníky. Věříme, že vybraná jedenáctka představuje to nejlepší z mistrovství,“ uvedl jeden z expertů UEFA a dlouholetý kouč Manchesteru United Alex Ferguson.

Ideální jedenáctka UEFA: Rui Patrício (Portug.) – Joshua Kimmich, Jerome Boateng (oba Něm.), Pepe, Raphaël Guerreiro (oba Portug.) – Toni Kroos (Něm.), Joe Allen (Wal.) – Antoine Griezmann (Fr.), Aaron Ramsey (Wal.), Dimitri Payet (Fr.) – Cristiano Ronaldo (Portug.).

Tagy: Euro 2016

Zdroje: ČTK