Kouč Vrba zřejmě skončí u reprezentace! Jedná s ruskou Machačkalou…

- Euro 2016 autor: knp

Další působení trenéra Pavla Vrby u české fotbalové reprezentace je velmi nejisté. Kouč národního týmu krátce po neúspěchu na mistrovství Evropy začal jednat s ruskou Machačkalou, která chce využít výstupní klauzuli v jeho smlouvě. 

Pavel Vrba během Eura

Pavel Vrba během Eura,zdroj: Profimedia.cz

A šéf českého fotbalu Miroslav Pelta se tomu nemá jak bránit. „Dnes mě oslovili zástupci Anži Machačkala se žádostí, zda by bylo možné uvolnit trenéra Vrbu pro práci v jejich klubu. Vzhledem k tomu, že pan Vrba má ve smlouvě výstupní klauzuli a sám o její využití zájem má, souhlasil jsem se zahájením jednání,“ uvedl. „Pokud budou tato jednání úspěšná, budeme okamžitě řešit alternativy na post trenéra národního celku i dalších uvolněných pozic v realizačním týmu,“ dodal.

Vrba je u národního mužstva od prosince 2013, kdy přišel z Plzně a se svazem podepsal 4letou smlouvu s 2letou opcí. S reprezentací vyhrál 52letý kouč kvalifikační skupinu o postup na ME, tam však ve 3 zápasech získal se svým výběrem jediný bod za remízu s Chorvatskem a nepostoupil do play off.

Na hodnotící tiskové konferenci po šampionátu uvedl, že má nadále chuť působit u reprezentace, nabídka z Machačkaly by ale hodně mohla změnit. „Všechny zájemce jsem před mistrovstvím Evropy informoval, že dřív než po skončení šampionátu o odchodu od reprezentace jednat v žádném případě nebudu. Nyní jde o první konkrétní jednání,“ uvedl Vrba.

Zástupci Machačkaly jej prý kontaktovali až v uplynulých dnech. „S jejich zástupci bych měl v nejbližší době absolvovat finální schůzku. V případě úspěšného jednání se vyjádřím k dalším podrobnostem i vstříc fanouškům národního týmu,“ dodal kouč.

O nabídkách z Ruska informovala česká média už před šampionátem, to však Vrba označil za spekulace. Mluvilo se o Petrohradu a Kazani. O zájmu Machačkaly, která skončila na 13. místě uplynulého ročníku ruské ligy, psala tamní média už v průběhu Eura.

Machačkala se udržela v lize až díky úspěšné baráži a nyní chce budovat nový tým. V klubu v minulosti působil například útočník Samuel Eto'o, obránce Roberto Carlos nebo trenér Guus Hiddink. Kvůli finančním problémům majitele Sulejmana Kerimova však klub poté začal šetřit, přišel o hvězdy a před 2 lety sestoupil na sezonu do 2. ligy. Dres Machačkaly oblékal v letech 2010 až 2012 i český útočník Jan Holenda, jenž momentálně působí v Plzni.

Pokud by Vrba u reprezentace skončil, spekuluje se o tom, že by ho mohl nahradit nynější kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Pavel Vrba Euro 2016

Zdroje: ČTK