Kanonýr Griezmann: Nesrovnávejte mě, prosím, s Platinim, na něj nemám

- Euro 2016 autor: knp

Jen jediný hráč dal v historii mistrovství Evropy na jednom turnaji víc branek než on, krajan Michel Platini jich v roce 1984 při zlatém tažení Francouzů nastřílel 9. Jeho následovník Antoine Griezmann má zatím 6 zásahů a finále před sebou. Se slavným záložníkem se však srovnávat nechce.

Antoine Griezmann a jeho rozpustilá poklona na oslavu gólu Německu

Antoine Griezmann a jeho rozpustilá poklona na oslavu gólu Německu,zdroj: Profimedia.cz

Těžko se mu však ubrání, protože fanoušci věří, že nejlepší střelec probíhajícího šampionátu dotáhne Francii k vytouženému titulu. Griezmann ve čtvrtek v Marseille zařídil 2 góly proti Německu postup domácí reprezentace do nedělního finále proti Portugalsku.

„Nějaké góly jsem sice dal, ale na Platiniho nemám,“ komentoval srovnání Griezmann. „Doufám, že se k němu ještě přiblížím, ale mnohem důležitější je vyhrát finále,“ podotkl útočník Atlétika Madrid, který proti Německu otevřel skóre z penalty a po přestávce využil ojedinělé chyby brankáře Manuela Neuera.

Když si v nastavení 1. poločasu stavěl míč k pokutovému kopu, vzpomněl si na neproměněnou penaltu z květnového finále Ligy mistrů, které Atlético prohrálo s Realem Madrid. „Proto jsem nebyl nejjistější, ale věděl jsem, že se toho zbavím, jen když zase půjdu kopat jinou důležitou penaltu,“ prohlásil logicky.

Uspěl s jistotou. „Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře. U 2. gólu jsem si počkal na chybu brankáře, který mi vyboxoval míč přímo na nohu,“ popsal Griezmann. „Z postupu máme obrovskou radost, ale musíme zůstat na zemi. Pořád nás čeká ještě jeden zápas,“ dodal.

Tagy: Euro 2016 Francouzská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK