Islandské hrdiny vítali po příletu domů jako krále. Jste národní poklad, slyšeli

VIDEO - Euro 2016 autor: knp

Byla to velkolepá scéna jako z příletu novopečených mistrů Evropy. Islanďanům se po návratu z turnaje, na němž senzačně postoupili až do čtvrtfinále, dostalo doma hrdinského přivítání. Na letišti v Reykjavíku na ně čekalo přes 30 000 fanoušků, desetina islandské populace. Čili jako kdyby v Česku vítal fotbalisty milion lidí…

Islandský tým na střeše autobusu v zaplněných ulicích Reykjavíku

Islandský tým na střeše autobusu v zaplněných ulicích Reykjavíku,zdroj: Profimedia.cz

Tým se z letiště vydal na jízdu městem v patrovém autobuse s otevřenou střechou. Ten většinou vozí vítěze Ligy mistrů či v zámoří nové majitele hokejového Stanley Cupu… Na pódiu si pak celá výprava na narvaném obřím náměstí zopakovala svůj oblíbený temný pokřik.

Island se zúčastnil velkého turnaje poprvé, v základní skupině porazil Rakousko a remizoval s Portugalskem a Maďarskem. V osmifinále poté nejmenší země v historii Eura, která má asi 330 000 obyvatel, senzačně vyřadila 2:1 Anglii.

Až ve čtvrtfinále podlehla domácí Francii 2:5.„Prožili jsme něco neuvěřitelného. Splnili jsme si sen a jsme pyšní na to, že jsme celé zemi udělali obrovskou radost,“ řekl útočník Kolbeinn Sigthórsson. „Islanďané vždycky drží spolu, jak jste ukázali na hřišti,“ vyzdvihl předseda vlády Sigurdur Ingi Jóhannsson, který reprezentaci označil za národní poklad.

Tagy: Euro 2016 Islandská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK