Fotbal se tu hraje jinak než u nás, povzdychl si kouč Vrba. U týmu chce pokračovat

- Euro 2016 autor: knp

Nejhorší vystoupení v historii má za sebou fotbalová reprezentace na závěrečném turnaji mistrovství Evropy. Na něm nechyběla od roku 1996, ze 6 účastí nyní potřetí nepostoupila ze základní skupiny. Na rozdíl od let 2000, kdy porazila závěrečném utkání Dány, a 2008, kdy zdolala na úvod Švýcary, však tentokrát odjela bez vítězství s pouhým jediným bodem za remízu s Chorvaty. Pod výsledkem je jako trenér podepsán Pavel Vrba, o němž se v posledních dnech spekulovalo, že u týmu skončí. On to však odmítl.

Zklamaný kouč Pavel Vrba

Zklamaný kouč Pavel Vrba,zdroj: Profimedia.cz

U národního týmu má kontrakt až do konce roku 2017 s následnou dvouletou opcí. A hodlá jej dodržet. „Nevidím důvod, proč bych neměl u týmu pokračovat, pořád mám platnou smlouvu. K dnešnímu dni můžu říct, že nemám podepsanou žádnou jinou kromě té u reprezentace,“ prohlásil po duelu s Turky v narážce na spekulace, že by mohl od týmu po Euru odejít, protože se o něj zajímají například kluby z Ruska.

Na dotazy na tyto zprávy reagoval poněkud podrážděně. „Pokud něco víte, tak si to napište. Já o ničem nevím. Možná se dozvím, že mám jít zase do dalších 5 klubů, jak se spekulovalo během celého jara,“ dodal.

Z celkového výsledku týmu ve Francii byl rozmrzelý. „Samozřejmě naším cílem byl postup ze skupiny. Bohužel se nám to nepodařilo, takže nebudu říkat, že náš výstup tady na turnaji byl úspěšný,“ prohlásil. „Všechny 3 zápasy ukázaly, že fotbal se hraje jinak než u nás v Čechách. Tempo a kvalita hráčů na této úrovni jsou neuvěřitelné. Španělé a Chorvati byli fotbalově lepší než my, my momentálně nemáme individuality jako Modrič nebo Iniesta.“

Turnaj proto bral jako velké ponaučení. „Pro spoustu hráčů, kteří budou pokračovat v reprezentaci, je to obrovská škola a doufám, že toho využijí v dalších kvalifikačních cyklech. Určitě z toho budeme hodně čerpat a věřím, že v kvalifikaci o MS, která nás čeká brzy, použijeme určité věci, co se nám tady nedařily,“ dodal.

Třeba rozehrávka, jež byla v přípravě i na turnaji katastrofální. „Moc dobře jsme věděli, že v tomhle zápase bude rozhodovat, kdo dá první gól. Nepohlídali jsme si bohužel jednoduchou situaci. Měli jsme míč po kontrolou, špatně jsme rozehráli a soupeř nás z brejku potrestal…“ podotkl kouč.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: ČTK