Divné play off, nechápe italský kouč. Ještě divnější je, že v něm zapomněl na Slováky…

- Euro 2016 autor: knp

Zatímco jedna polovina pavouka play off evropského šampionátu ve Francii je viditelně slabší a dvojici v ní tvoří třeba nováčci na ME Wales a Severní Irsko, ta druhá je nabitá velkými favority. Už v osmifinále se například utkají finalisté minulého Eura Italové a Španělé. Což trenér „azzurri“ Antonio Conte nese dost těžce.

Antonio Conte nasadil s vědomím osmifinálového duelu se Španělskem do posledního utkání skupiny s Irskem náhradníky, jako Alessandra Florenziho

Antonio Conte nasadil s vědomím osmifinálového duelu se Španělskem do posledního utkání skupiny s Irskem náhradníky, jako Alessandra Florenziho,zdroj: Profimedia.cz

Jeho tým navzdory prohře s Iry ve včerejším duelu svou skupinu vyhrál, Španělé v té své skončili po porážce od Chorvatů druzí. V pondělí na sebe oba velké týmy narazí už v osmifinále turnaje. To se přitom kvůli letošnímu rozšířenému počtu účastníků šampionátu na 24 hraje na ME poprvé.

Před 4 lety podlehli Italové v boji o zlato Iniestovi a spol. vysoko 0:4. „Nesmíme se nechat unést a musíme hrát stejně jako proti Belgii, která byla také silnější na papíře. Ale tenhle los je opravdu divný. Vyhrajete skupinu a jdete na Španělsko,“ kroutil hlavou Conte.

Podobný názor přitom vyslovil bývalý československý reprezentant a současný sportovní ředitel pražské Dukly Günter Bittengel. Podle něj není nový systém Eura s více účastníky i postupujícími úplně domyšlený. Vedle prvních 2 mužstev ve skupinách šly dál i nejlepší 4 ze 6 celků na 3. místech. „Myslím, že bylo příjemnější, když postupovaly jenom 2 týmy ze skupiny. V tomhle systému na sebe v osmifinále na jedné straně pavouka narazí velice silné týmy, na druhé straně to mají Chorvati v podstatě učesané,“ řekl, jako by neviděl, že Chorvaté vyzvou v osmifinále Ronaldovy Portugalce.

Nevyváženost obou stran pavouka navíc způsobila vítězství Walesu a Maďarska ve svých skupinách.

Budoucí kouč Chelsea Conte se nezachoval uctivě ke Slovákům, ani k Irům, kteří jeho tým porazili. Oba totiž odepsal. „Vítěze našeho duelu čeká Německo a pak Francie. Je to dost problematická cesta do finále,“ upozornil bývalý reprezentační záložník jako by ostatní týmy neexistovaly. Němci se v osmifinále utkají se Slováky, Francouzi s Iry.

O soupeři svého týmu se s novináři detailněji bavit nechtěl. „Co musím říkat o Španělsku? Chcete ode mě slyšet, že to jsou zoufalci? Čeká nás jeden z nejlepších týmů světa. Konec diskuse. Byl bych jako z měsíce, kdybych říkal, že nám budou dělat jenom sparingpartnery,“ prohlásil nakvašeně.

Tagy: Euro 2016 Francouzská fotbalová reprezentace Italská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK