historie bleskovek

• 14. 6. 22:52
    Islanďané se při své historické premiéře na mistrovství Evropy postarali o největší překvapení dosavadního průběhu šampionátu ve Francii. S favorizovaným Portugalskem kolem Cristiana Ronalda uhráli remízu 1:1. Zařídil ji v 50. minutě Birkir Bjarnason, jenž odpověděl na Naniho trefu z první půle.
  • 14. 6. 20:04
    Maďaři slaví při svém návratu na mistrovství Evropy po 44 letech hned výhru. V zahajovacím utkání skupiny E zdolali Rakousko 2:0. O góly se v závěrečné půlhodině podělili Szalai a Stieber. Brankář Gábor Király, ode dneška nejstarší hráč, jenž kdy na ME nastoupil, udržel čisté konto.
  • 14. 6. 19:54
    Francouzská policie zadržela autobus s 43 ruskými fotbalovými fanoušky, které podezírá z účasti na násilnostech v Marseille. Mířili do Lille na středeční zápas ME se Slovenskem, kvůli výslechu ale byli eskortováni do Marseille.
  • 14. 6. 18:01
    Maďarský brankář Gábor Király se dnes stal nejstarším hráčem, který kdy nastoupil na mistrovství Evropy. Ve věku 40 let a 75 dní překonal skoro o rok dřívější rekord německého obránce a kapitána Lothara Matthäuse, jenž na ME 2000 vyběhl na trávník ve věku 39 let a 91 den. Király je součástí základní jedenáctky v zápase s Rakouskem a hned po 30 vteřinách mu při střele Davida Alaby pomohla tyč.
  • 14. 6. 17:03
    Druhý zápas českých fotbalistů na ME s Chorvatskem bude v pátek v Saint-Étienne rozhodovat Angličan Mark Clattenburg, jeden z nejlepších rozhodčích současnosti. Jednačtyřicetiletý sudí pískal letošní finále Ligy mistrů mezi madridskými rivaly Realem a Atléticem, na francouzském šampionátu už vedl včerejší duel Belgie s Itálií, v němž udělil 5 žlutých karet.
  • 14. 6. 12:38
    Francouzské úřady začaly s deportací ruských fanoušků, jejichž řádění poznamenalo úvod fotbalového mistrovství Evropy. Policie dnes při zvláštní operaci v Cannes zadržela a identifikovala 29 ruských hooligans, které podezírá z účasti na výtržnostech při sobotním duelu s Anglií. Celou skupinu eskortovala na letiště. Bezprostředně po sobotních násilnostech, které si vyžádaly 35 zraněných především v řadách Britů, nedokázala žádného z ruských hooligans zadržet, neboť byli podle ní velmi dobře organizováni.
  • 13. 6. 22:55
    Italové porazili ve svém úvodním zápase na mistrovství Evropy mírně favorizovanou Belgii 2:0 a vedou skupinu E. Do vedení finalisty minulého šampionátu dostal ve 32. minutě záložník Emanuele Giaccherini, v nastavení pojistil výhru po zdařilém protiútoku Graziano Pellé. Belgičané tak neukončili čekání na první soutěžní výhru nad Itálií, které trvá už 44 let.
  • 13. 6. 21:26
    Francouzský soud dnes poslal do vězení na 1 až 3 měsíce 5 britských fotbalových fanoušků, kteří se podíleli na násilnostech kolem sobotního zápasu Anglie s Ruskem v Marseille na mistrovství Evropy. Ze stejného důvodu dostal také 29letý Francouz dokonce rok nepodmíněného vězení. Ten ve čtvrtek večer v marseilleském přístavu surově napadl pěstmi a kopanci 3 osoby.
  • 13. 6. 20:17
    Čtveřice českých sudích v čele s Pavlem Královcem se na mistrovství Evropy poprvé představí ve čtvrtek v utkání skupiny C mezi Ukrajinou a Severním Irskem. Pro Královce to bude premiéra na velkém šampionátu v roli hlavního rozhodčího. Na minulém Euru byl 4. sudím.
  • 13. 6. 19:56
    Švédové a Irové se v úvodním utkání skupiny E mistrovství Evropy ve Francii rozešli smírně 1:1. Na vedoucí branku Ira Hoolahana ze 48. minuty odpověděl první vlastním gólem na turnaji jeho spoluhráč Clark, jenž si v 71. minutě srazil do branky Ibrahimovicův centr.
  • 13. 6. 15:28
    Po 24letém Severním Irovi dnes přišel o život na mistrovství Evropy už druhý fanoušek. Nedaleko Nancy utrpěl při cestě autobusem infarkt 71letý Belgičan. Fanoušek týmu, jejž večer v Lyonu čeká duel s Itálií, zkolaboval na odpočívadle a nepomohl ani rychlý lékařský zásah.
  • 13. 6. 10:03
    Na mistrovství Evropy zemřel v Nice severoirský fanoušek. Opilý 24letý muž při přelézání zábradlí spadl na kamenitou pláž. Případem se zabývá policie, podle které však šlo o nezaviněnou nehodu. Jde o první tragickou událost na šampionátu ve Francii, který dosud poznamenaly především potyčky chuligánů v Marseille před duelem Anglie s Ruskem.
  • 13. 6. 7:44
    Kapitán Darijo Srna opustil chorvatský tým a kvůli úmrtí otce odcestoval z mistrovství Evropy ve Francii zpět do vlasti. Podle asistenta trenéra se ale na zbývající 2 utkání základní skupiny D proti Česku a Španělsku vrátí. Čtyřiatřicetiletý Srna se o otcově smrti dozvěděl včera krátce po úvodním utkání na šampionátu, ve kterém Chorvati porazili Turecko 1:0.
  • 12. 6. 22:56
    Úřadující mistři světa z Německa dokázali jako první na ME ve Francii zvítězit víc než o 1 branku. Ukrajinu porazili 2:0 a ujali se vedení ve skupině C. O góly se postarali v 19. minutě obránce Mustafi a v 92. minutě střídající Schweinsteiger.
  • 12. 6. 20:01
    I druhý dnešní zápas na mistrovství Evropy skončil nejtěsnější výhrou 1:0. Radují se z ní Poláci, kteří zdolali nováčka kontinentálního šampionátu Severní Irsko. O jedinou branku utkání se v 51. minutě postaral Arkadiusz Milik, pro Poláky je to historicky 1. výhra na ME.
  • 12. 6. 17:01
    Chorvaté, s nimiž se čeští fotbalisté utkají na Euru v pátek, vstoupili do turnaje vítězně. Turecko porazili brankou záložníka Luky Modriče ze 41. minuty 1:0. Vítězové navíc ve 2. poločase 2x trefili břevno.
  • 12. 6. 10:02
    Ruská fotbalová federace dostane pokutu od UEFA za chování fanoušků své země na ME. Ti se prali se svými anglickými protějšky před i po včerejším vzájemném utkání přímo na tribuně stadionu. Po remíze 1:1 skupina ruských fandů začala házet po anglických příznivcích předměty a pronikla linií stewardů, kteří se snažili oba tábory oddělit. Angličané včetně malých dětí museli utéct.
  • 11. 6. 22:56
    Angličané přišli ve svém úvodním zápase na mistrovství Evropy pár vteřin před koncem o výhru nad Rusy. Na krásný gól Erika Diera z přímého kopu odpověděl v 92. minutě hlavičkou Vasilij Berezuckij.
  • 11. 6. 19:59
    Slovákům premiéra na mistrovství Evropy nevyšla. V Bordeaux podlehli Walesu 1:2, ostrovní tým tak naopak svůj historický debut na kontinentálním šampionátu zvládl. Hamšík a spol. po hodině vyrovnali zásluhou střídajícího Dudy, v 80. minutě však vrátil Velšanům vedení taktéž náhradník Robson-Kanu.
  • 11. 6. 19:10
    V Marseille už třetím dnem pokračují potyčky anglických a ruských fotbalových fanoušků s policií, která musela nasadit i vodní dělo. Dvě hodiny před začátkem dnešního večerního utkání mistrovství Evropy bylo ve francouzském přístavu podle šéfa místní policie Laurenta Nuneze zraněno 5 osob a 6 jich bylo zatčeno.
  • 11. 6. 17:02
    Švýcaři vstoupili do mistrovství Evropy výhrou 1:0 nad Albánií, které nevyšla premiéra na kontinentálním šampionátu. Zápas v Lens rozhodl už v 5. minutě hlavičkou po rohu obránce Fabian Schär. Ještě před pauzou byl vyloučen albánský kapitán Lorik Cana.
  • 10. 6. 23:06
    Mistrovství Evropy ve Francii začalo výhrou domácího týmu 2:1 nad Rumunskem. Jeden z favoritů na titul rozhodl duel na národním stadionu Stade de France minutu před koncem, kdy se trefil Dimitry Payet.
  • 10. 6. 16:43
    Pondělní první zápas Česka na mistrovství Evropy ve Francii proti Španělsku bude rozhodovat polský sudí Szymon Marciniak. Pětatřicetiletý rodák z Plocku píská na mezinárodní úrovni od roku 2011 a patřil například mezi rozhodčí na loňském ME hráčů do 21 let v Česku.
  • 10. 6. 9:44
    Jen pár hodin před začátkem fotbalového mistrovství Evropy ve Francii došlo v Marseille k potyčkám zhruba stovky anglických fanoušků a asi padesátky místních obyvatel. Byli při nich zraněni 2 Britové a 4 policisté. Násilnosti se udály kolem půlnoci u jedné z marseillských hospod, ale záhy je ukončil rychlý zásah policejních těžkooděnců, kteří použili i slzný plyn.
  • 7. 6. 23:04
    Španělé v generálce na pondělní vstup do mistrovství Evropy proti českému týmu senzačně prohráli doma s Gruzií 0:1. Obhájce titulu a jeden z hlavních favoritů Eura měl sice celé utkání výraznou převahu, pevnou defenzivu Gruzie ale nepřekonal. Naopak z protiútoku inkasoval ve 40. minutě z kopačky Tornikeho Okriašviliho. Gruzínci přitom za poslední 2 roky porazili jen Gibraltar, Maltu a Skotsko.
  • 6. 6. 11:45
    Brankář Tomáš Koubek, reprezentační trojka, se 2 dny před odjezdem na mistrovství Evropy stal otcem. Přítelkyně Jana mu dnes ráno porodila dceru Julii.
  • 3. 6. 8:46
    Anglie porazila v přípravném utkání na Euro 2016 Portugalsko 1:0 gólem Smallinga v 86. minutě. Portugalci hráli většinu zápasu o 10, ve 35. minutě byl vyloučen Alves.
  • 2. 6. 20:00
    Piloti Air France chystají na začátek Eura stávku. Letadla společnosti nebudou létat mezi 11.-14. červnem. Českých návštěvníků by se neměla výluka dotknout, do jihofrancouzského Toulouse, kde naši odehrají první zápas se Španělskem, je možné doletět na palubách letadel jiných společností.
  • 2. 6. 10:15
    Čeští fotbalisté vstoupí do mistrovství Evropy na 29. pozici žebříčku FIFA. Soupeři českého celku na Euru Španělé jsou šestí, Turci třináctí a Chorvatům patří 23. pozice. V čele pořadí nenastaly žádné změny, takže první místo nadále drží Argentina před Belgií, Chile, Kolumbií a Německem.
  • 1. 6. 22:15
    Fotbalisté Španělska, kteří se ve skupině mistrovství Evropy utkají s českým týmem, deklasovali v přípravě Koreu 6:1. Po dvou gólech dali v Salcburku útočníci Nolito a Álvaro Morata. Obhájci kontinentálního titulu po nedělním triumfu 3:1 nad Bosnou a Hercegovinou vyhráli i druhou přípravu na francouzský šampionát.