historie bleskovek

• 22. 6. 13:07
    Národní tým zažil po včerejší porážce 0:2 s Tureckem ne ME ve Francii krušnou noc. Kvůli husté mlze nemohl přistát v Tours, kde měl během turnaje svou základnu a musel se neplánovaně vrátit do Lille, které leží poblíž dějiště utkání Lens. Hráči spali asi hodinu a půl a teprve během dnešního dopoledne se přesouvali do Tours.
  • 22. 6. 0:09
    Záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata ukončili reprezentační kariéru. Rozhodli se tak po dnešní porážce 0:2 s Tureckem, která znamenala vyřazení reprezentace z ME ve Francii. Možný konec v národním týmu už před turnajem naznačili kapitán Tomáš Rosický, levý bek David Limberský i brankář Petr Čech. Ti se však o své budoucnosti rozhodnou později.
  • 21. 6. 23:02
    Skupinu D vyhráli Chorvaté. V přímém duelu o 1. místo překvapivě porazili úřadující mistry Evropy ze Španělska 2:1, vítěznou branku vstřelil v 87. minutě Ivan Perišič. Výhra Turků nad Českem 2:0 zároveň znamená senzační postup Severního Irska do osmifinále.
  • 21. 6. 20:44
    Po dnešních výsledcích na ME mají jistý postup do osmifinále turnaje také Chorvatsko a Maďarsko, které závěrečné zápasy ve skupinách teprve čekají. Definitivu už má i Slovensko, jež se vejde mezi 4 nejlepší týmy na 3. místech, jelikož Albánie ve skupině A a Severní Irsko ve skupině C mají na 3. příčkách o bod méně.
  • 21. 6. 20:01
    Českému týmu bude ve večerním zápase s Tureckem stačit k jistotě postupu do osmifinále jakákoliv výhra. Rozhodlo o tom dnešní vítězství Německa nad Severním Irskem 1:0, po němž poražení zůstávají na 3. místě se 3 body, stejně jako Albánie ve skupině A. Pokud Češi zvítězí, budou mít 4 body a stanou se minimálně jedním ze 4 nejlepších celků na 3. příčkách. Za Němci skončili ve skupině C jen o skóre Poláci, kteří zdolali Ukrajinu také 1:0.
  • 21. 6. 19:42
    Zraněného kapitána Tomáše Rosického nahradí v závěrečném utkání skupiny na ME proti Turecku Vladimír Darida. Na pozici defenzivního záložníka místo něj bude hrát David Pavelka, který zatím na turnaji nastoupil jen v závěru zápasu se Španělskem.
  • 21. 6. 18:49
    Organizátoři ME ve Francii se rozhodli pro play off turnaje vyměnit 1 ze 3 kritizovaných trávníků, a to na stadionu v Lille. Výměna se uskuteční v pátek, aby byla plocha připravená na nedělní osmifinále. Na stadionu Pierra Mauroye se bude hrát také 1. července také čtvrtfinále.
  • 21. 6. 18:12
    Kapitán Švédů Zlatan Ibrahimovic ukončí po ME reprezentační kariéru. Aby se tak nestalo už zítra, musí severský výběr se 34letým hvězdným útočníkem porazit Belgii. Jinak se Ibrahimovicova éra v národním týmu uzavře, protože by Švédové vypadli z turnaje už po základní skupině.
  • 21. 6. 13:51
    Od začátku osmifinále ME se bude ve Francii hrát s jiným míčem. Firma Adidas představila nový typ s názvem "Fracas", který je barevnější a vyjadřuje podle hlavního designéra víc emocí a napětí než současný "Beau Jeu", s nímž se hrají základní skupiny. Letošní Euro bude první, které nasadí nový míč už od vyřazovací fáze a ne až ve finále, jak tomu bylo v minulosti.
  • 20. 6. 23:54
    Trenér ruské reprezentace Leonid Sluckij po porážce 0:3 s Walesem na ME ze svého postu odstoupil. Demisi oznámil na tiskové konferenci po zápase. Rusko na turnaji ve Francii skončilo ve skupině B poslední s jediným bodem za úvodní remízu s Anglií.
  • 20. 6. 22:57
    Skupinu B vyhrál na ME ve Francii překvapivě Wales. Ten v závěrečném kole rozstřílel Rusy 3:0, zatímco Anglie navzdory obrovské převaze neporazila Slováky, uhrála s nimi jen bezbrankovou remízu a klesla na konečné 2. místo tabulky. Slováci skončí se 4 body na 3. pozici.
  • 20. 6. 18:32
    Chorvatská reprezentace vyvázla od disciplinární komise UEFA s mírným trestem. Za výtržnosti fanoušků v pátečním utkání ME s Českem (2:2), při němž přilétlo na hřiště 12 světlic a dělbuch zranil člena pořádkové služby, zaplatí pokutu 100 000 eur (asi 2,7 milionu korun). To je o 50 000 méně, než činí pokuta pro Rusy za násilnosti během duelu s Anglií, ruská reprezentace byla navíc z turnaje podmínečně vyloučena.
  • 19. 6. 23:01
    Albánci zabojovali o postup do osmifinále ME. V závěrečném zápase skupiny A porazili Rumunsko 1:0, dočkali se historicky 1. výhry i branky na evropském šampionátu a v tabulce skončili 3. se 3 body. Před nimi jsou týmy Francie a Švýcarska, které ve vzájemném souběžně hraném utkání remizovaly 0:0.
  • 19. 6. 12:52
    Kreml odmítl spekulace zveřejněné v britských médiích, že Rusko stálo minulý víkend za řáděním fanoušků na ME při zápase s Anglií. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov označil domněnky za protiruskou hysterii. Spekulace nejmenovaných osob z britských vládních kruhů zveřejnil deník Observer. Chuligáni podle nich mají vazby na Kreml a řada z nich je příslušníky „uniformovaných služeb“. Jejich chování pak označili za další možný prvek Putinovy „hybridní války“ proti Západu.
  • 19. 6. 11:20
    Chorvatským úřadům už se podařilo identifikovat 25 lidí, kteří se podíleli na narušení pátečního zápasu ME mezi Českem a Chorvatskem (2:2). Byl mezi nimi například i člověk, který má zakázáno účastnit se sportovních akcí na stadionech.
  • 19. 6. 10:29
    Úterní zápas Česka s Tureckem na ME, ve kterém se bude rozhodovat o postupu do osmifinále, bude pískat skotský sudí William Collum. Toho svěřenci trenéra Pavla Vrby zažili už v kvalifikaci, když řídil jejich utkání na Islandu, kde podlehli 1:2.
  • 18. 6. 23:01
    Portugalci i ve 2. utkání na ME jen remizovali, když se rozešli bez branek s Rakouskem. Nevyužili ani penaltu, kterou v 79. minutě neproměnil kapitán Cristiano Ronaldo. K postupu Portugalci potřebují v závěrečném utkání skupiny F porazit Maďarsko, Rakousko musí vyhrát nad Islandem.
  • 18. 6. 21:47
    Kapitán portugalských fotbalistů Cristiano Ronaldo dnes nastoupil proti Rakousku ke svému 16. utkání na mistrovství Evropy. Vyrovnal tím rekord šampionátu, který od roku 2008 drží nizozemský gólman Edwin Van der Sar a francouzský obránce Lilian Thuram.
  • 18. 6. 20:10
    Maďaři mají velmi blízko do osmifinále mistrovství Evropy. S Islandem prohrávali ve 2. zápase základních skupin po Sigurdssonově penaltě až do 88. minuty. Pak si však dal vlastní gól Saevarsson a o výhodnou pozici v tu chvíli přišli Seveřané, kteří tak podruhé ve Francii remizovali.
  • 18. 6. 18:47
    Pro kapitána české reprezentace Tomáše Rosického mistrovství Evropy ve Francii skončilo. Dnešní vyšetření v Tours ukázalo, že 35letý záložník má částečnou trhlinu ve stehenním svalu, který si poranil v závěru včerejšího 2. utkání základní skupiny s Chorvatskem. Léčba potrvá 3 až 6 týdnů.
  • 18. 6. 17:04
    Belgičané se na mistrovství Evropy dočkali 1. výhry po 16 letech, když na šampionátu ve Francii rozstříleli po bezbrankovém poločase Iry 3:0. O 2 góly se postaral Romelu Lukaku, ten zbylý zařídil hlavou Axel Witsel. Belgičané se díky 3 bodům posunuli na 2. místo skupiny E za vedoucí Italy.
  • 18. 6. 13:41
    Disciplinární komise UEFA rozhodne o trestu pro Chorvatsko za výtržnosti jeho fanoušků ve včerejším utkání ME s Českem (2:2) až v pondělí. Zároveň se bude zabývat i úterním posledním českým soupeřem ve skupině Tureckem kvůli chování jeho příznivců včera v duelu se Španělskem (0:3). UEFA obvinila Chorvatsko ze 4 přestupků: používání pyrotechniky, házení předmětů na hrací plochu, výtržností diváků a rasismu. Turecku byly vytknuty první 2 prohřešky a navíc nedovolené vniknutí fanouška na hřiště v Nice.
  • 18. 6. 10:33
    Francouzská policie zatkla včera v Nice 6 španělských fanoušků. Polovina z nich byla zadržena kvůli neonacistickým transparentům, další 3 se pokusili před zápasem ME s Tureckem pronést na stadion světlice.
  • 18. 6. 0:49
    Chorvatský tahoun Luka Modrič si v zápase s Českem (2:2), v němž musel za stavu 2:0 pro svůj tým střídat, zranil úpon pravého třísla. Podle týmového doktora téměř jistě vynechá závěrečný duel skupiny D evropského šampionátu proti Španělsku. Chorvaté v něm přitom potřebují bodovat, aby nepřišli o 2. místo v tabulce, na něž budou útočit Češi.
  • 17. 6. 22:56
    Španělé dokázali jako první na ME ve Francii zvítězit o 3 branky. Turky porazili 3:0 a postoupili do osmifinále. Za vítěze vstřelil 2 góly Álvaro Morata, zbylou trefu zařídil Nolito.
  • 17. 6. 21:27
    Disciplinární komise UEFA se bude zabývat výtržnostmi chorvatských fanoušků v závěru dnešního utkání ME s Českem (2:2). Za podobný prohřešek už bylo Rusko z turnaje podmínečně vyloučeno.
  • 17. 6. 20:28
    Český kapitán Tomáš Rosický zřejmě na evropském šampionátu ve Francii dohrál. Poté, co si v závěru zápasu s Chorvatskem (2:2) poranil zadní stehenní sval a duel dokončil se sebezapřením, to po zápase prohlásil v rozhovoru pro Českou televizi.
  • 17. 6. 16:51
    Italové jsou druhými osmifinalisty ME ve Francii. Na turnaji vyhráli i svůj 2. zápas, když zdolali Švédsko 1:0 gólem Édera z 88. minuty. Poražení za 180 minut hry na šampionátu nevyslali jedinou střelu, která by trefila branku soupeře.
  • 17. 6. 16:35
    Národní tým nastoupí ve svém 2. utkání na ME ve Francii proti Chorvatsku se 2 změnami v základní sestavě. V porovnání s pondělním zápasem se Španělskem dostal na pravém kraji zálohy šanci Jiří Skalák místo Theodora Gebre Selassieho, na hrotu útoku pak začne David Lafata místo Tomáše Necida.
  • 16. 6. 22:53
    Prvním bezbrankovým duelem fotbalového ME ve Francii se stal zápas mistrů světa z Německa se sousedním Polskem. Oba týmy se po výhře v úvodním kole ziskem bodu přiblížily k postupu do osmifinále.
  • 16. 6. 22:07
    Na fotbalovém ME zemřel další fanoušek Severního Irska. Zhruba 60letý muž zkolaboval přímo na stadionu v Lyonu během dnešního utkání s Ukrajinou (2:0). Diváka se snažili zachránit zdravotníci, ale neúspěšně. Na začátku týdne přišel o život severoirský příznivec v Nice, kde v opilosti přelézal zábradlí a spadl na kamenitou pláž. Na počest 24letého příznivce dnes ostrované nastoupili s černými páskami a diváci na stadionu uctili jeho památku po 24 minutách hry aplausem.
  • 16. 6. 20:02
    Hráči Severního Irska se radují z historicky první výhry na ME. Dosáhli jí proti Ukrajině, kterou zdolali góly McAuleyho a McGinna z 96. minuty 2:0. Zápas, který řídil český sudí Pavel Královec, musel být ve 2. poločase na pár minut přerušen kvůli hustému krupobití.
  • 16. 6. 18:08
    Jeden až dva roky stráví ve francouzském vězení 3 ruští fotbaloví fanoušci, kteří se podíleli na násilnostech při sobotním utkání ME mezi Ruskem a Anglií. Rozhodl o tom dnes soud v Marseille, kde se Rusové provinili. Mají také zákaz vstupu v následujících 2 letech na francouzské území. Dalších 20 Rusů, kteří jsou spolu s obviněnými ve vazbě, čeká za rušení veřejného pořádku vyhoštění.
  • 16. 6. 17:00
    Angličané vybojovali na ME ve Francii svou 1. výhru. V ostrovním derby s Walesem prohrávali po Baleově přímém kopu, ale kanonýr Vardy při svém premiérovém startu na turnaji vyrovnal a další střídající hráč Sturridge v 92. minutě obrat dokonal.
  • 16. 6. 1:14
    Francouzská policie dnes v noci v Lille zadržela 36 lidí při střetech s opilými anglickými fanoušky. Celkem 16 osob bylo při incidentu převezeno do nemocnice. Policisté proti davu asi dvou set anglických útočníků použili slzný plyn. Několik Britů se střetlo i s francouzskými fanoušky, kteří tou dobou opouštěli fanzónu, kde na velkoplošných obrazovkách sledovali zápas svého týmu s Albánií.
  • 15. 6. 23:06
    Francouzi se stali prvními osmifinalisty ME. Hostitelé šampionátu porazili v Marseille Albánii 2:0 a vyhráli i 2. zápas ve skupině A. Domácí zlomili houževnatého outsidera až v závěru. V 90. minutě otevřel skóre střídající Antoine Griezmann, v nastavení přidal pojistku Dimitri Payet. Albánský nováček Eura ani na druhý pokus nebodoval a neskóroval.
  • 15. 6. 20:02
    Rumuni získali na ME ve Francii první bod. Proti Švýcarsku šli do vedení, když stejně jako proti Francii skóroval z penalty Bogdan Stancu, soupeř ovšem ve 2. poločase zásluhou Admira Mehmediho vyrovnal a přiblížil se postupu ze skupiny.
  • 15. 6. 19:09
    Francouzská policie musela na mistrovství Evropy opět použít proti anglickým fanouškům slzný plyn. Tentokrát rozháněla nezvladatelné hooligans v Lille, kam dorazili před zítřejším zápasem Anglie s Walesem v nedalekém Lens. Nepokoje vypukly poblíž nádraží v Lille, kde fandové poničili jedno ze zaparkovaných aut. Následně vybuchla pyrotechnika, což způsobilo paniku. Střet opilých fandů s policií si vyžádal minimálně jedno vážné zranění.
  • 15. 6. 16:58
    Slováci vybojovali historicky první vítězství na mistrovství Evropy. V zápase skupiny B v Lille porazili Rusko 2:1. Už po 1. poločase vedli o 2 branky po trefách Vladimíra Weisse a Marka Hamšíka, 10 minut před koncem jen snížil střídající Denis Glušakov.
  • 15. 6. 9:44
    Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba by mohl po mistrovství Evropy odejít do Ruska. Podle deníku Sport Express o usiluje 52letého kouče Anži Machačkala. Už dříve se spekulovalo o zájmu Zenitu Petrohrad, Rubinu Kazaň nebo Al Hilalu ze Saúdské Arábie.