Anglie? Tu bych nikdy netrénoval, říká hrdý velšský trenér

- Euro 2016 autor: knp

Kouč fotbalistů Walesu Chris Coleman, který na mistrovství Evropy ve Francii senzačně dovedl nováčka Eura až do semifinále, by podle svých slov nikdy netrénoval jiný národní tým. A to ani sousední Anglii. Kolébka kopané přitom hledá nástupce Roye Hodgsona, jenž rezignoval po vyřazení v osmifinále šampionátu s Islandem.

Chris Coleman v zápase s Anglií, v němž byl chvíli od výhry. Soupeř však v závěru otočil na 1:2

Chris Coleman v zápase s Anglií, v němž byl chvíli od výhry. Soupeř však v závěru otočil na 1:2,zdroj: Profimedia.cz

V Premier League už přitom Coleman na lavičce působil, ale národní tým ostrovního rivala? „O tom bych nikdy ani neuvažoval. Jsem Velšan skrz na skrz. Vždycky to bude jenom Wales,“ zdůraznil. Velšskou reprezentaci dostal na první velký turnaj od mistrovství světa v roce 1958. Na Euru „Draci“ vyhráli svou skupinu a přes Severní Irsko a Belgii senzačně postoupili až do semifinále, kde se ve středu utkají s Portugalskem.

Bývalý obránce se ujal národního mužstva v lednu 2012 po zesnulém Garym Speedovi a před šampionátem prodloužil smlouvu do roku 2018. Pokud by měl změnit působiště, lákalo by ho prý jen zahraničí a především Liga mistrů.

„Myslím, že nejsem spojován s top anglickými kluby, které hrají Ligu mistrů. Takže mou největší šancí trénovat v této soutěži by bylo odejít do zahraničí. To je zajímavá varianta, ale o jiné reprezentaci bych ani nepřemýšlel,“ uvedl 46letý kouč, který před Walesem vedl Fulham, Coventry, španělský San Sebastian a řeckou Larisu.

Tagy: Euro 2016 Velšská fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK